Náš blog

Pár slov na úvod

Zdravíme vás všechny na našem blogu. Rozhodly jsme se psát o duševních poruchách a vůbec o všem s tímto tématem spojeným. Důvodů k tomu ...

13. května 2017

Zpátky doma!

Zdravím vás všechny, milí čtenáři.

Jsem zpět. Po asi měsíc a půl trvající neaktivitě se znovu vracím na náš blog. Jak jste se již dozvěděli od mé dobré kamarádky a spoluautorky tohoto blogu Christýnky, strávila jsem posledních několik týdnů v psychiatrické klinice, konkrétně pak v Praze v Motole. Zde se mi doktoři snažili pomoct se zvládáním mé nemoci. Dostala jsem diagnózu a léky, které by mi měly pomáhat udržovat náladu v normálu. Co se oné diagnózy týče, abych byla přesná, vlastně jsem ji tak úplně nedostala, o tom si však povíme později. Každopádně, nakonec jsem z nemocnice odešla na reverz, tedy proti vůli lékařů, přestože se mi doktoři skutečně snažili poskytnout to nejlepší, co uměli. O tom, proč jsem psychiatrii opustila předčasně, bych s vámi ráda mluvila v některém ze svých budoucích článků.

Od teď budu opět přispívat na náš blog. Chystám se pokračovat v odborných, či spíše populárně naučných, textech o nejrůznějších duševních nemocech, poruchách či odchylkách. Dále bych se s vámi ráda podělila o své zkušenosti z psychiatrie a pokusila se vám přiblížit, jaké to je být zavřený na psychiatrické klinice. Budu také mluvit o své vlastní zkušenosti z nemocnice v Praze i Brně, porovnám obě dvě zařízení a popíšu vám, s čím jsem byla spokojena a s čím naopak ne. Nakonec bych v některém ze svých plánovaných článků ráda zodpověděla důležitou otázku. Má hospitalizace na psychiatrii pro duševně nemocné smysl?  

Doufám, že budu schopna přispívat co nejčastěji a že vás moje články zaujmou. Máte nějaké otázky nebo příspěvky? Přáli bystě si článek na určité téma? Napište nám do komentářů. Jsme tu, koneckonců, pro vás!

2 komentáře:

  1. Monicko,moc me zajima Tvij postoj k lecbe v obou zarizenich,prinos lecby a vsechny klady i zapoty pobytu.Vazim si Te,ze jsi to tam bydrzela a jsem moc rada,ze jsi uz doma a muzes nas obohacovat svymi velmi pekne stylizovanymi clanky.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji za komentář. :) Brzy o tom budu psát. Můj další článek, který se chystám vydat za pád dní, by měl být o brněnské nemocnici.

      Vymazat